Korzystając z naszej witryny wrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies. Pozwalają one zapewnić Ci wygodę podczas przeglądania naszego serwisu
Podczas projektowania Hunter House staraliśmy się połączyć stosunkowo zimne materiały takie jak beton architektoniczny czy kamień łupany z naturalnym drewnem i łupkiem. Cały budynek pomimo swej nowoczesności i licznych przeszkleń posada również rustykalną nutę.
Założenia programowe, które towarzyszyły nam podczas projektowania były bardzo wymagające. W ten sposób też udało nam się wykreować 3 główne strefy: dzienną z kuchnią i salonem otwartym na dwie kondygnacje, nocną z 4 komfortowymi sypialniami oraz relaksu z pokojem gier, siłownią i strefą SPA.
Na kondygnacji -1, w strefie relaksu zdecydowaliśmy się zaproponować nietypowe rozwiązanie basenu jako połączenia części zewnętrznej z wewnętrzną, dzięki czemu można się nim w pełni cieszyć niezależnie od pory roku. W strefie tej dominuje beton oraz białe ściany połączone z ciepłym odcieniem drewna z sauny.
Mocne rozrzeźbienie bryły pozwoliło nam uzyskać bardzo dynamiczną formę. Nadwieszenia i geometria dachu sprawiają, że bryła idealnie wkomponowuje się w otaczający ją krajobraz skał i jeziora. Dodatkowo okładzina z kamienia łupanego i zróżnicowany kolorystycznie łupek dodają całości klimatu.
Budynek jest w całości otwarty od części ogrodu i jeziora, z kolei wjazd ograniczyliśmy do minimum. Wjeżdżając od tej strony można mieć wrażenie, że składa się on tylko z jednej kondygnacji, a tak naprawdę mamy do dyspozycji pełne podpiwniczenie z garażem 3 stanowiskowym, kondygnację pietra oraz częściową antresolę z biblioteczką i gabinetem, którą można zaadaptować również na kino domowe.